Inno-tér
2011. december 1.

Magyar felszólaló a MeetInnov 2011-en

Hetedik alkalommal rendezte meg november 8-án Párizs és Val de Marne régió fejlesztési ügynöksége a nemzetközi MeetInnov kiállítást és konferenciát a francia fővároshoz közeli Nogent-sur-Marne-ban.


Az innovációban vezető európai vállalatok első számú vezetőit, fejlesztőket, feltalálókat és a start-up vállalkozókat összekötő MeetInnov 2011 programjának középpontjában az az aktuális kérdés állt: miként válhat az innováció üzleti vállalkozássá, a vállalati kultúra részévé, továbbá ösz­tönözheti-e a magán- és a közszféra szereplőit e célkitűzés, s ha igen, hogyan épülhet be az innováció a vállalati és intézményi növekedések rövid és hosszú távú jövőstratégiájába? Ugyan­csak napirenden szerepelt a B2B típusú üzleti találkozások megszervezése is, amellyel a csaknem félezer résztvevőt mintegy 1500 kétoldalú megbeszélésre ültettek asztalhoz.

Az idén 12 országból – köztük hazánkból – érkeztek szak- és üzletemberek, sőt egy népes kínai delegációt is vendégül láttak a házigazdák. Mintegy 40 kiállító fogadta saját standdal az érdeklődőket, akik a technológiához, illetve az innovációhoz kapcsolódó készségek és a szükséges finanszírozás kérdéseit helyezték előtérbe. Ezek az innovációs üzletkötések helyszínei is voltak, és a francia start-up vállalatok friss innovációs megol­dásainak helyet adó verseny mellett a nyitott innovációt képviselő európai Living Labok vezető menedzserei is találkozhattak a szakmai közönséggel.

Az egész napos program keretében tematikus – főként kerekasztal-beszélgetéses – előadások is voltak. Az Innovatív kísérletek és területi szereplők a Living Labokban címmel rendezett szekcióban részt vett Kállai Tünde innovációs és Living Lab szakértő, aki a kerekasztal-beszélgetés során az innováció jövőjére vonatkozó kérdésre kifejtett válaszai után Steve Jobs, az Apple alapító elnökének gondolataival zárta mondandóját. Jobs ugyanis az innováció jövőjéről úgy vélekedett: valamennyiünkben megvan a képesség az innovációra. Egy olyan világban, amelyben a társadalmak a digitális kor gazdaságát építik, Jobs a találékonyság, a képzelőerő és a fenntart­ható innováció egyik legnagyobb ikonja. Felismerte, hogy a 21. században az értékteremtés igazán hatékony módja a kreativitás és a technológia összekapcsolása.

Kállai Tünde szerint nekünk, tudásmunkásoknak, innovációval foglalkozó szakembereknek az a feladatunk, hogy minden fórumon igyekezzünk „leckéket” adni innovációról, jellemről, vezetésről és értékekről a legjobb képességeink szerint, itthon és határainkon túl.•

 
Inno-tér
Archívum
 2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024
Címkék

Innotéka